НАРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ: 02 6091 320
За нас  I  Контакт  I   ЧПП  I  Правила    
Вршиме достава по карго, со ваша доплата за трошоците од каргото
Кучиња - PURINA - FRISKIES - БАЛАНС ПИЛЕШКА СО ЗЕЛЕНЧУК 15кг
БАЛАНС ПИЛЕШКА СО ЗЕЛЕНЧУК 15кг
Цена: 2565ден.
Комплетна храна за возрасни кучиња со нормална физичка активност.
СОСТАВ: цереалии (58% цели зрна), месо и деривати од месо (8%), деривати од зеленчук, масти и масла, екстракт од вегетаријански протеини, минерали, зеленчуци (0,08% зеленчук во прав, 0,5% зеленчук), 16% дехидрирано месо и животински деривати, со мин. 4% пилешко.
ХЕМИСКИ СОСТАВ: протеин 20%, масти 10%, пепел 8%, фибра 3%, омега 6 масни киселини 1,7%, омега 3 масни киселини 0,1%, витамин А 19000IU, витамин Д3 1110IU, витамин Е 90мг/кг, селен 0,43мг/кг, цинк 390мг/кг, манган 19мг/кг, бакар 35мг/кг, железо 250мг/кг, витамин Б 75мг/кг, содржи бои, антиоксиданти.
Copyright 2007 INVENTIV. All rights reserved.