НАРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ: 02 6091 320
За нас  I  Контакт  I   ЧПП  I  Правила    
Вршиме достава по карго, со ваша доплата за трошоците од каргото
Кучиња - Taste of the wild - PACIFIC STREAM - PUPPY ФОРМУЛА СО ЛОСОС 12.2кг
PUPPY ФОРМУЛА СО ЛОСОС 12.2кг
Цена: 8674ден.
Комплетна храна богата со животински протеини на лосос за млади кучиња, богата со омега масни киселини. Уникатен вкус на лосос, зеленчук, леќа и овошје во мали зрна. Овој рецепт се препорачува и за бремени кучки и доилки и за возрасни кучиња.
СОСТАВ: лосос, оброк од морска риба, сладок компир, грашок, масло од канола, доматен сос, протеин од грашок, чаден лосос, оброк од лосос, масло од лосос (природен извор на ДНА), сол, сушена цикорија, таурин, капинки, малини, природни пробиотици за добро варење, минерали и разни суплементи.
ХЕМИСКИ СОСТАВ: протеин 27%, масти 15%, фибра 5%, влага 10%, DHA 0,05% мин., цинк 150мг/кг мин., селен 0,5мг/кг, витамин Е 175IU/кг мин., таурин 0,12%, омега 6 2,4%, омега 3 0,3%, микроорганизми и пробиотска флора не помалку од 80,000,000CFU/кг, 3600Kcal/кг.
Copyright 2007 INVENTIV. All rights reserved.