НАРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ: 02 6091 320
За нас  I  Контакт  I   ЧПП  I  Правила    
Вршиме достава по карго, со ваша доплата за трошоците од каргото
Кучиња - FARMINA - N&D Natural Delicious - Мини адулт јагне, тиква и боров. без житарки 7кг
Мини адулт јагне, тиква и боров. без житарки 7кг
Цена: 4347ден.
За мали раси на кучиња без глутен и вештачки адитиви со 96% протеин од животинско потекло, 0% вештачки адитиви и 0% житарици.
СОСТАВ: свежо јагнешко (мин. 22%), дехидрирано јагнешко месо (22%), дехидрирана тиква (5%), грашак (22%), свежа харинга, дефидрирана харинга, суви моркови, инулин, дехидриран спанаќ, боровинка (0,5%), глукозамин, хондроитин сулфат, витамини и суплементи итн.
ХЕМИСКИ СОСТАВ: 28% протеин, 18% масти, 2,9% фибра, 8,6% пепел, 1,4% фосфор, 3,30% омега 6, 1,10 фосфор, 0,9% омега 3, вит. А 15000UI, вит. Д3 1500UI, Б1 4,5мг, Б2 7,5мг, Б6 6мг, Б12 0,1мг, вит. Е 600мг, вит. Ц 150мг, фолна киселина 0,45мг.
Copyright 2007 INVENTIV. All rights reserved.