НАРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ: 02 6091 320
За нас  I  Контакт  I   ЧПП  I  Правила    
Вршиме достава по карго, со ваша доплата за трошоците од каргото
Кучиња - BOSCH - BOSCH - Бош лајт 12,5кг
Бош лајт 12,5кг
Цена: 3700ден.
Храната без житарици е наменета за кучиња со прекумерна телесна тежина.
СОСТАВ: пилешки протеин 18%, ориз, јачмен, пченка, просо, цвекло (без шеќер), целулоза, хидролизиран протеин, животински масти, рибина каша, грашак, рибино масло, квасец, потасиум хлорид, содиум хлорид, зелена школка (0,1%), сушена цикорија.
ХЕМИСКИ СОСТАВ: 20% протеин, 6% масти, 7% фибра, 5,5% пепел, 0,9 калциум, 0,75% фосфор, магнезиум 0,1%, потасиум 0,6%, содиум 0,2%, 315 Kcal, витамин А 12000UI, вит. Д3 1200UI, вит. Е 70мг, витамин Ц 70мг, фолна киселина 2мг, Б1 10мг, Б2 10мг, Б6 6мг, Б12 30mcg, биотин 250mcg, ниацин 40мг, цинк 70мг, селен 0,2%, антиоксиданти.
Производител: Бош, Германија
Copyright 2007 INVENTIV. All rights reserved.