НАРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ: 02 6091 320
За нас  I  Контакт  I   ЧПП  I  Правила    
Вршиме достава по карго, со ваша доплата за трошоците од каргото
Кучиња - Pedigree - PAL - ПИЛЕШКА ЈУНИОР 15кг
ПИЛЕШКА ЈУНИОР 15кг
Цена: 3375ден.
Комплетна сува храна за млади кучиња (2-12 месеци) со оптимален баланс на калциум и фосфор, омега 6 масни киселини, витамини и минерали.
СОСТАВ: житарица (4% ориз), месо и месни продукти (30%, 4% пилешко), масти и масла (0,4% сончогледово масло), зеленчуци, екстракт од зеленчукови протеини, минерали.
ХЕМИСКИ СОСТАВ: протеин 26%, масти 14%, фибра 2,7%, пепел 7%, калциум 1,4%, фосфор 1,1%, калориска вредност од 377Kcal, витамин А 13600IU, витамин Д3 1500IU, потасиум јодид 2,3мг, содиум селенит 0,2мг, цинк сулфат монохидрат 89,3мг, манган сулфат монохидрат 31,5мг, бакар сулфат пентахидрат 9мг, антиоксиданти.
Copyright 2007 INVENTIV. All rights reserved.