НАРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ: 02 6091 320
За нас  I  Контакт  I   ЧПП  I  Правила    
Вршиме достава по карго, со ваша доплата за трошоците од каргото
Мачиња
Мачиња - PURINA - PRO PLAN - СТЕРИЛИЗАТ
СТЕРИЛИЗАТ
Цена: 5580ден.
Комплетно избалансирана храна за стерилизирани мачки со лосос и туна која го штити уринарниот тракт и идеалната телесна тежина, како и имунолошкиот систем.
СОСТАВ: лосос (20%), дехидрирано пилешки протеин, ориз, глутенски оброк, пченка, фибра, целулоза, сушени јајца, минерали, животинска маст, квасец, дигестивни состојки, рибино масло.
ХЕМИСКИ СОСТАВ: протеин 41%, масти 12%, фибра 7,5%, пепел 4%, витамин А 32000ИУ, витамин Д3 1000ИУ, витамин Е 670ИУ, витамин Ц 140мг, селен 0,11мг, цинк 120мг, калциум 1,9мг, железо сулфат монохидрат 76мг, манган сулфат монохидрат 36мг, бакар сулфат пентахидрат 12мг, антиоксиданти.
Copyright 2007 INVENTIV. All rights reserved.