НАРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ: 02 6091 320
За нас  I  Контакт  I   ЧПП  I  Правила    
Вршиме достава по карго, со ваша
доплата за трошоците од каргото!
Мачиња
Кучиња - ADRAGNA - CAT&CO - ПИЛЕШКО СО МИСИРКА 20кг
ПИЛЕШКО СО МИСИРКА 20кг
Цена: 2160ден.
Ниското ниво на магнезиум и PH неутралниот фактор овозможува добро функционирање на уринарниот систем и превенција од создавање на камења во бубрезите. Омега 3 и омега 6 масните киселини и витаминот Е придонесуваат за сјајно влакно и ефикасен имунолошки систем, а тауринот придонесува за здрав мозок и мускулатурен метаболизам, како и здраво срце и вид.
СОСТАВ: Пченка, пилешко и мисиркино месо 30%, пченица, животинска маст, хидролизирани животински протеини.
АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: влага 9%, сиров протеин 30%, сирови масти и масла 12%, фибра 2,80%, сиров пепел 9%.
НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ: Таурин 40гр, витамин А 18000УИ, вит. Д 1200УИ, вит. Е 120УИ, цинк оксид 110мг, селен 0,14мг, манган 55мг, антиоксиданти, конзерванси и бои.
Copyright 2007 INVENTIV. All rights reserved.