НАРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ: 02 6091 320
За нас  I  Контакт  I   ЧПП  I  Правила    
Вршиме достава по карго, со ваша
доплата за трошоците од каргото!
Мачиња
Мачиња - BOSCH - Sanabell - Санабел сензитив 10кг
Санабел сензитив 10кг
Цена: 3780ден.
Високо квалитетна храна без глутен за возрасни мачки со осетлива дигестивност
Состав: свежо пилешко (20%), ориз, шеќерна трска, животински протеин, пилешко брашно, рибино брашно, брашно од џигер, хидролизиран протеин, сушено цвекло (без шеќер), јајца во прав, ленено семе, рибино масло, квасец, компиров протеин, целулозна фибра, потасиум хлорид, калциум карбонат, боровинки, рибизли, цикорија во прав, зелена школка во прав.
Хемиски состав: 32,5% протеин, 22,5% масти, 2,5% фибра, 6,7% пепел, 1,1% калциум, 1% фосфор, 0,08% магнезиум, 0,3% содиум, вит. А 17500UI, вит. Д3 1500UI, Б1 20мг, Б2 20мг, Б6 20мг, Б12 40мцг, биотин 275мцг, ниацин 80мг, фолна киселина 2мг, таурин 2000мг, цинк 30мг, селен 0,2мг.
Производител: Бош, Германија
Copyright 2007 INVENTIV. All rights reserved.